October 2015

Všechno pěkně od začátku!

30. october 2015 at 11:28 | Mitchiia |  Každodenní zápisky
Ahooj!


Jestliže budu popisovat celý můj pobyt na Mallorce, tak je i třeba, abych začala hned od začátku. Což znamená jak jsem na to přišla, kdy, kde, co a jak. Takže s velkým ''YAHOO'' pojďme do toho!!
Tahle myšlenka dělat au-pair, vlastně nebyla absolutně vůbec v plánu. Po střední jsem samozřejmě plánovala vysokou školu, asi jako většina maturantů. Měla jsem hotové příjímačky a jen čekala jak to dopadne a ani jsem nepřemýšlela nad tím, že se nikam nedostanu, prostě jsem s tím počítala.
No jenže osud tomu chtěl zjevně jinak a tak mě nevzali na žádnou školu, ani na podaná odvolání. Takže když nevyšlo to, co bylo v plánu a jiný plán nebyl, tak se musel rychle vymyslet plán B > rok au pair, za účelem naučit se za rok řádně španělštinu, v květnu udělat příjímačky na španělské obory a dostat se.
Takže španělština, tudíž Španělsko.

No a začalo hledání agentury, četla jsem spousty recenzí na všechny možné agentury a rozhodla jsem se pro COOLAGENT :)
Dámy, vřele doporučuju!!
Dlouho jsem přemýšlela jestli jo nebo ne, v hlavě se mi honilo milion myšlenek, smutek, nadšení, zvědavost, záchvaty toho že budu rok sama někde, bez rodiny, bez přítele, ale zase se naučím jazyk a budu pak moct být doma.
Aniž bych o tom někomu řekla, poslala jsem nezávaznou přihlášku.
Den na to, se mi hned ozvala slečna z agentury, že jim přišla přihláška a že je na mě kdy pošlu tu závaznou, a tak mi poslala vše potřebné na e-mail :)

Samozřejmě jsem se rozhodla že prostě pojedu! Že v ČR nezůstanu ten rok, protože co tam? Mé šance na přijetí na školu by se nijak nezvýšily. Takže plán B se začal realizovat.

Povyplňovala jsem vše potřebné, poslala fotky a všechno a už to začalo. Byla to rychlovka.
Den na to už se mi ozvali z agentury, že o mě má zájem jedna rodina, což jsem absolutně nečekala.
Jenže já řekla ne, protože nebyli sympatičtí a měla jsem pocit že mě chtějí jen proto, že jim odcházela au pair a oni hned potřebovali další, nechtěli mě k vůli mě. Tak jsem odmítla.
Asi týden na to, mi volalo mallorské číslo. Zvedla jsem a volala mi paní, že viděla můj profil a že chtějí au pair a jestli si můžem zavolat přes skpe. Tak jsme se dohodli na dni a bylo to.
Byli strašně sympatičtní, hodně věcí jsem jim rozuměla, ale moje odpovědi bohužel byly krátké a stručné :D Nebyla jsem rozmluvená, signál byl chvilkama otřesný, ale nějak jsme se domluvili.
Dohodli jsme se na dalším telefonátu, já si pěkně připravila otázky a bylo to o něco lepší.
Celkem jsme si volali 4x a rozhodla jsem se, že k nim pojedu.

Tak jsem si zabookovala letenku a začala jsem oblítavat doktory a zařizovat pojištění a pracák a všechno.


No a tak to vlastně začalo :D
Další článek bude o prvním dnu s rodinkou!
Tak se mějte krásně!
Balím, chystám, připravuju,..

22. october 2015 at 14:07 | Mitchiia |  Každodenní zápisky
Zdravím :)

Už se mi to rychle a jistě blíží. Nedávno jsem si ještě říkala, jak mám víc jak měsíc času na všechno a šup, za 4 dny letím. Uteklo to šíleně moc rychle, až je mi líto kolik jsem toho nestihla.
Doktory a všechno má vyřešené, pojištění zařízené. Ještě zítra pošlu na pojišťovnu poslední papíry a jsem hotova.
V sobotu mě čeká oběd s kamarádkou, odpoledne s rodinou a večeře s přítelem. V neděli si odpočinu a v pondělí ráno vstávání ve 4 a odjezd na letiště. Zase budu dokopaná jak pes, ale co už.


Kufr už je téměř naplněn. Už mi chybí jen boty a oblečení, jinak mám vše. Co pochybí, doukoupím až na místě ;) No stress.


19. září měly všechny Michaelky sváteček, takže dodatečně ženy: Všechno nejkrásnější k svátku!! :)


Každopádně jsem se rozhodla, že po celý pobyt na Mallorce, bych vás ráda informovala a psala co a jak.
V době, kdy jsem poslala přihášku a vše potřebné, tak začal proces vyhledávání a mého čekání. Během čekání na to, až se mi nějaká rodinka ozve, jsem hledala všude na internetu nějaké zápisky, poznámky, blog, stránky, cokoliv o někom, kdo zažil pobyt Au Pair na Mallorce a má tak nějaké zážitky, které bych si mohla pročíst, abych aspoň něco věděla. Ale nikde nic. Tak pro ostatní, kteří by se tam také někdy do budoucna chtěli vidat, bych ráda psala tento blog, aby věděli co a jak :)

Krásný zbytek dne!

Snídaně = nejdůležitější jídlo dne!

3. october 2015 at 15:48 | Mitchiia |  Každodenní zápisky
Krásný víkendový den!

Už jsem vám říkala jak strašně moc miluju snídaně? Ať už je slaná, sladká, jogurt, vajíčka, miluju tenhle typ jídla.
Je to totiž první jídlo, které sním po dlouhé noci, kdy se mi očistí chuťové buňky a naladím se na úplně první jídlo z celého dne. Snídaně je pro mě základ a bez snídaně nikam nejdu. Když se nenasnídám, nežiju a nefunguju. Takže tohle jídlo je pro mě samozřejmostí.

Miluju tu chvilku, kdy si vařím čaj, chystám ovoce do pití a připravuju něco na jídlo. Všude kolem mě je ticho a já se jen soustředím na to, co budu jíst, na ty chutě.


Moje dnešní snídaně.

Každopádně, už se těším na zítřejší ráno! :)

Krásný zbytek soboty!!Cvičební plán [ 29.9. - 11.10. ]

1. october 2015 at 11:15 | Mitchiia |  Každodenní zápisky
Krásný slunečný den přeju!

Jeden večer jsem si tak hezky sedla ke stolu, vzala barevné fixy, papír a sepsala si cvičební plánek. Necvičím furt na jedny a ty samé partie, ale přece jen je lepší když to vidíte hezky před sebou a máte v tom přehled. Tak jsem si řekla, že bude lepší když to budu mít vylepené na skříni a tím pádem mě to i donutí něco dělat ;) + jsem přidala SQUATS CHALLENGE každý den.


Tak co ženy? Jdete do toho někdo se mnou?