October 2014

Never forget why you started.

22. october 2014 at 18:01 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
Zdravím ženy!

Dnešní absolutně vydeptané počasí mě přivedlo na myšlenku článku.

Já byla vždycky sportovní typ. Ne přímo taková ta ''mužatka'', ale typ holky, která miluje sport. Baví mě lyžování, jízda na kole nebo na kolečkových bruslích, plavání, volejbal, tenis, je toho prostě dost. Ovšem poslední dobou mi k srdci přirůstá běhání. Hodně lidí to nesnáší, protože je to nudné a úplně o ničem, akorát vám pak přijde jako kdyby jste někde ztratili plíce. Ale když tomu přijdete na kloub, jako teď já, tak si to doopravdy zamilujete.
Ten pocit, kdy si dáte sluchátka do uší, svítí sluníčko a vy se tak popobíháte, to je k nezaplacení. A ještě hezčí je potom ten uvolňující pocit. V tomto počasí je to fakt těžký, takže mě mrzí že nemůžu jen tak vyběhnout ven. Doufám že se to v následujících dnech vylepší a asoň o víkendu bude hezky.
Asi si říkáte, proč si nejdu do fitka, ale na fitko já nejsem. Nelíbí se mi a hrozně moc mě znérvózňují ti lidé všude okolo. Každý na vás zírá a mě je to nepřijemné a ve fitku(v uzavřeném prostoru) se já prostě a jednoduše necítím.
Hodně dlouhou dobu jsem si hledala sport, cvičení, pohyb, cokoli co bych mohla dělat. Fitko jsem zkoušela, ale to mi bohužel nesedlo a běh? Poprvé jsem myslela že dostanu infarkt. Podruhé bylo dokonalé počasí, tak se mi to zamlouvalo a od té doby to jde samo. Nejhorší však bylo odhodlat se podruhé a potřetí. Zvládla jsem to a jsem ráda že aspoň něco dělám když se potřebuju odreagovat od školy.

Motivate yourself | via Tumblr

A co vy? Děláte nějaký sport? Chodíte do fitka nebo taky běháte? :)

Planning is a style of life.

11. october 2014 at 19:21 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
Plánování?

U většiny lidí je to smysl života. Většina lidí plánováním žije. Plánování má svoje výhody a nevýhody. Někteří to odsuzují, někteří se v tom přímo vyžívají.
Pravda je, že pak má člověk v životě vše uspořádané a přehledné, jenže když vám do toho něco vleze, tak jste naštvaní, že to co jste si plánovali vlastně nevyšlo. Je fakt, že když vytvoříte nějaký plán a zažerete se do toho víc než chcete, tak stačí jen jedna jedinná změna a jste nepříčetní.
Když to někomu vyhovuje a plánuje až moc, tak si to ani neuvědomí protože už je na to zvyklý. Ale když vám to pak někdo vyčte, tak si to uvědomíte. Pak začnete přemýšlet a zjistíte, že plánování vám jenom bere spontánní a bezstarostný život. Vždyť nejlepší akce a momenty jsou ty, které jsou neplánované. Není to tak?

Jenže někdo je tak holt už naučený a je na to zvyklý, že se bez plánu svého dne, týdne, měsíce nebo dokonce roku neobejde.

Já jsem ten typ člověka, který má diář a v něm sepsané a naplánované vše do puntíku. Jenže když je víkend, diář jde do háje a spontánnost vede. Po dvou letech, kdy jsem vše jen plánovala a bez plánu jsem neměla šanci přežít, jsem otevřela oči a zjistila, že to není správné. Pak totiž přicházím o ty nejlepší chvíle s kamarády, s rodinou, s kýmkoli.

Life