April 2013

Vino tiempo con mis amigas!

25. april 2013 at 15:45 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
408829_365093650238726_1960659685_n_large

Takový to jak máte školu jenom do 11 a pak si jdete pěkně se spolužačkama do parku na trávu na sluníčko s lahvinkou labrusca :) Takový odpoledne by mi vůbec ale vůbec nevadila kdyby byly častějš. Co třeba obden?
Chvilky strávené s přáteli jsou jedny z těch nejlepších. Zjistíte zase o něco víc o lidech se kterými se stýkáte každý den ve škole, poznáte zážitky z jejich života, vzájemně si říkáte názory. Svítí na vás sluníčko a vy se krásně vyprásknete na trávu v parku. Tyhle chvilky jsou nezapomenutelné, nejlepší, takovej relax, odpočinek, troška odreágování od reality.
Nevím no, ale začínám tady mět ty lidi ráda. Samozřejmě je mi nejlíp doma, ale oni tady jsou taková moje druhá rodina. Jsem za ně strašně moc ráda! Nebýt jich, asi bych to tady nezvládla..

La chica que no entienda la escuela.

16. april 2013 at 19:21 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
Livros_large

Neskutečná nechuť ke škole a odpor k učení, příšerná nálada typu co na té škole vůbec dělám, jak jsem se tady dostala a co je vůbec mojim cílem tady?
Taky někdy máte přesně takovou náladu? Já sice jenom občas, ale dneska se to asi vybíjí ve větším množství, protože jsem nejspíš delší dobu byla až moc v klidu. Ja tu školu mám vážně ráda, ale občas bych se nejradši spakovala rchlostí 250 km/h a odjela domů. Za našima, za ségrou, za svým klukem, za babičkou, za dědou, za tetama, za sestřenicama a bratrancem, prostě za všema!! A to jsem ještě na intru. To je zabíjárna prostě. Někdy tady mám fakt sto chutí odjet a už se tady nikdy víc nevrátit. Jako třeba zrvna teď a dneska.
Co myslíte? Jak dopadla matika? Já jsem na ten předmět asi debil, nebo nevím. Nemám logiku, nechápu co se tam dělá, nevím a netuším. Půlku písemky jsem absolutně nepochopila, ale druhou půlku jsem tak nějak propočítala. Já prostě nevím. Učila jsem se na to asi 10 dní, ale stejně. Stejně jsem to podělala. Já už fakt nevím co mám dělat pro to, aby mi ta matika šla, abych si to zapamatovala a pochopila to co mám pochopit a umět. Jenže to prostě asi nejde, asi určitě.
Já se snažím, fakt snažím!! A výsledek? Žádný. Sice vím, že z matiky maturovat nebudu, ale to neznamená že z ní nemůžu mět pěkný známky ne? Já bych z ní tak ráda měla 1 a 2, ale to holt nejde. Nevím a netuším proč, asi to tak má být.
Možná karma, osud, těžko říct. Ale je to na nic..

Preparing for one of the biggest day of our life!

15. april 2013 at 22:09 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
427627_433869273345463_627645624_n_large
O tomto víkendu (pátek, sobota), čeká mě a moji třídu jeden z největších a nejdůležitější dnů v našem životě. Banket pro rodiče.
Je to vlastně něco jako závěrečná zkoušeka praktických předmětů (obsluha, vaření) pro nás, kterou hodnotí učitelé a pozdní oběd pro rodiče. My je obsloužíme jak nejlépe umíme, tím nejlepším jídlem které jim ukuchtíme.
Je to hodně důležitý den, takže je celá naše třída vystresovaná, napjatá a nikdo netuší co nás čeká. Jen tajně doufáme, že to zvládneme a vše bude tak jak má, ikdyž to tak zatím nevypadá.
Dnes jsme si naposledy zkoušeli vařit jídlo na banket s tím, že už to budou finální verze. Něco se opět povedlo a něco zase ne, tak uvidíme co z toho nakonec bude. Kažodpádně jsem dneska zkejsla ve škole až do 6. Jsem na intru, takže mi to až tak moc nevadí, jenom je mi líto těch, kteří dojíždí.
Potom jsme si skočili se spolužákama s kámoškou na pifko trošku vypustit problémy z hlavy a nechat se unášet chvilkou spontánního života.

Zitra píšu čtvrtletku z matiky, dopisuju, tak mi prosím držte palce. Už víte jak mi matematika strašně jde, jak jsem na ni chytrá a všechno hned pochopím. Tak doufám že to zmáknu aspoň na 3, protože jinak se budu považovat za totální nulu třídy, což fakt nemám v plánu. Prostě a jednoduše, na mě myslete prosím :)
Přeju krásný zítřejší den!

When it's here, so talk about it.

13. april 2013 at 17:02 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
Spring_large

Mám takový malý, milý dojem, že jaro už je tady. Že to ale teda trvalo!
Teď to všechno začne. Konečně chození ven od zvonení ve škole až do večera, šílená nechutnost k učení, žádné navlékání do bund a šál jako zimní medvědi a nošení lehčího oblečení.
To je prostě boží když ráno vstanete a vidíte, jak se jemně hrabě sluníčko z poza mraků ven a vy víte, že bude svítit celý den a bude kolem 12°C. Sice přes den lehce pršelo ale to už je detajl. Nahřátá záda mám a to je hlavní!
Doufám že zitra bude taky tak krásně, aby se mi nechtělo na intr ještě víc než normálně. Ale dopoledne by být hezky mohlo :D
Pro mě je jaro něco jako přechod na léto. Pořád to patří k zimě a podzimu. Já nevím, ale já mám prostě jenom léto a zimu. Mezitím nic nevidím a nepociťuju žádný obrovský rozdíl k tomu, aby se tomu období říkalo jinak.
Kažodpádně jde poznat že se mění období. Vzduch je čistší a svěžejší, člověk živější a to nejhlavnější co se probouzí jsou samozřejmě muchy, včely, vosy, mravenci a další 350 milionů živočichů, který bych nejradši na hodně dlouhou dobu úplně zrušila.

Let me tell you something about my view on school.

11. april 2013 at 16:44 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
Tumblr_mkxjlv01a31riquzlo1_400_large

Každý na ni nadává, každý je s ní nespokojený, každý je z ní otrávený a každý už z ní chce pryč. Co to je? Škola!
Neříkám že si tyhle věty taky neříkám, ale jsou tady dny a chvíle, kdy tu školu mám vážně ráda. Asi si říkáte že jsem blázen, magor, šprt a já nevím co všechno, ale mě ta škola vážně baví. Jakmile jsem bez n delší dobu jak 14 dní tak mi něco lehce nesedí. Potřebuju ty chvilky vysedávání nad učebnicí a sešitem, s propiskou v ruce a snažení se pochopit danou látku, pročítat si španělské nebo anglické texty a překládat si slovíčka. Učit se jazyky, literaturu. Mě to prostě baví. A baví mě to protože mi to jde a nedělá mi to problém se něco naučit. Jediným kámenem úrazu je však matematika. Jsem nadaná na jazyky, jsem schopna naučit se kvanta papírů plné textu, ale matiku se prostě nenaučím ani kdybych nad ní seděla sto let. Problém nejspíš je, že matika se nedá naučit. Matika se musí pochopit. Což je u mě zcela nemožné, protože moje osoba je asi víc na jazyky a jiné předměty než na logicky pochopitelnou matematiku.
A jaká je vlastně pointa článku? Že mě baví škola do té doby, dokud se neobjeví matika.

Jak to máte vy se školou? Jde vám nebo nejde? Baví vás škola kterou studujete? A co matika? Patří mezi vaše oblíbené předměty nebo byste ji nejradši zabalily do toho nejnerozbalitejnějšího obalu a zahodily ji někam do hlubin oceánu?

Ill during holiday? Are you really kidding me?!

3. april 2013 at 10:40 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
Tumblr_mkk0x1oacd1qmc07eo1_500_large

Snad to nejhorší co může být, je být nemocný během jakýchkoli prázdnin.
To fakt dokáže naštvat úplně maximálně. Mě se to tentokrát stalo už podruhé. O vánočních prázdninách, jsme měli volno dva týdny a co se samozřejmě nestalo. Prvních 10 dní jsem byla nemocná. Sice jenom klasická ryma, horečky, kašel ale byla jsem nemocná a to je to podstatný. No a teď, během velikonočních prázdnin, jsem chytla nějaký virový onemocnění spodku. Snížená imunita. Takže proležený celý týden v posteli, urologické čaje a trápení se na záchodě. Nic příjemného vám řeknu. No a další týden doma. Takže prakticky dva týdny v posteli. To taaak moc potěší. Nechápu že se to vylije vždycky na mě a ještě v takovým velkým množství, v té nejhorší variantě.

Doufám že vy jste si užili Velikonoce víc než já, ikdyž to prakticky ani není žádný svátek, čistě se jedná jenom o tom že ti co chodí do školy mají volno, ale víte jak ;)