March 2013

You have to write all day about Bacardi!

18. march 2013 at 17:42 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
295551_10151365386877798_1737642853_n_large

Bacardi?
Je to soutěž v barmanství, která se na naší škole pořádá snad ještě od pravěku a všichni to strašně řeší. Třeba musíme napsat text do angličtiny o Bacardi, pak taky reportáž do češtiny a ještě nám chtěla učitelka nasolit text do španelštiny o Bacardi. Ale to už jsme se jako třída sebrali a protestovali. Samozřejmě jsme vyhráli.
Jinak se samozřejmě celá naše škola účastní této velkolepé akce už jenom tím, že tam sedíme, hledíme a občas fandíme. Neříkám že to není zážitek vidět své spolužáky jak před neznýmám davem vyhazují sklenice do vzduchu a míchají barevné alkohlické nápoje. Ale jinak mě to moc nebere.
Strašně moc potřebuju aby toten týden útekl, protože už jsem na intru 14 dní a začíná mi z toho hrabat. Jak z učení, ze školy, tak už jenom z toho že jsem vůbec na intru. Ale v pátek si pěkně odvařím a pojedu hned kolem 11 dom, nebudu tady tvrdnout do 2, ani náhodou.
Už se těším až budu u nás vysedat z vlaku a říkat si: ,,Konečně doma!"

Coffee ?

15. march 2013 at 14:44 | Michelle Marshmallow |  Každodenní zápisky
487612_463116673757015_691134642_n_large

Zdravím!
Tak nějak se pořád nemůžu rozhodnout, kterým směrem se mám ubírat. Jsem ve druháku, na jedné z nejlepších hotelových škol v České Republice, a nabízí se mi tolik možností, tolik věcí, zkušeností a druhů zaměstnání a oborů.
Sice mám ještě celkem dost času, ale když už jsem v sedmé třídě věděla, kam přesně půjdu na hotelovku, tak si říkám že teď to není nic zvláštního, nového a neobvyklého.
Před časem jsme měli přednášku s jedním týpkem, který měl takové zaměstnání, že pořádal různé společneské akce a mě to chytlo takovým způsobem, že už jsem věděla co bych chtěla dělat a jakým směrem se ubírat. Jenže teď mám baristický kurz (kurz kávy), kde se učíme teorii o kávě, jak připravit vynikající kávu, apod. Já miluju kafe. Ať už ho jenom připravovat nebo ho pít, prostě mě to baví a té vůně se nemůžu nabažit. Miluju kavárny a čajovny a to je moje. A v budoucnu bych se jí chtěla zabývat.
Tak jsem na rozhraní něčeho velkého. Chtěla bych být letuškou a cestovat po světě a veškerý svůj čas trávit v letadle (miluju letadla), líbilo by se mi pořáda různé společenské akce, dekorovat je, vymýšlet menu apod. Samozřejmě by mi nevadilo kdybych se zabývala kávou, obchodovala s ní nebo čistě jenom připravovala a prodávala atd.

Je to brzo se takhle rozhodovat, já vím. Jenže, to jsem prostě já. Kažodpádně, baristický kurz mě strašně chytl. Každé slovo co náš hlavní barista řekne, doslova hltám a nestačím se divit všem věcem které o kávě říká! :)